Každá země vlastnící jaderné zbraně, představuje potencionální hrozbu. Ačkoliv si to neuvědomujeme, riziko použití jaderných zbraní je velké a stále roste. I z tohoto důvodu vytvořili vědci z univerzity v Princetonu simulaci, která ukazuje, jak by mohla vypadat jaderná válka mezi Ruskem a USA. Tato válka by neměla vítěze, během několika hodin by zemřelo desítky milionů lidí a svět by se změnil navždy.
Simulace vědců z Princetonské univerzity nesoucí název Plan A, znázorňuje průběh jaderné války mezi dvěma velikány. Jak si můžete sami prohlédnout, jaderná válka mezi Ruskem a USA by trvala jen několik hodin, přesto by si vyžádala 34,1 miliónů mrtvých a nejméně 57,4 miliónů raněných.
Video začíná potencionálním útokem Ruska, na což by USA odvetně reagovala. Následně by se nad územím Evropy strhla doslova jaderná přestřelka. Obě země by využily svůj jaderný arzenál s tou nejlepší strategií. Samotná Evropa by padla jako první, poté by podle simulace bylo vysláno na Rusko 600 hlavic různé sály a Rusko by samozřejmě úder opětovalo všemi možnými prostředky.
Poslední fáze by představovala útok USA a NATO na 30 nejlidnatějších nepřátelských míst. Co se týče ostatních měst by s ohledem na množství populace dopadlo 5 až 10 hlavic. Jak simulace ukazuje, pouhé tři hodiny jaderné války mezi těmito supervelmocemi by představovalo jistou smrt pro 34,1 milionů lidí. To ale zdaleka není poslední číslo. Dalších přibližně 57,4 milionů by bylo vážně zraněno.
Svět by se navždy změnil, radioaktivita by se šířila jako mor a nastala by tzv. nukleární zima, což by vyvolalo hladomor, migraci a samozřejmě další konflikty. Celý konflikt by ovlivnil budoucí generace v příštích několika dekádách, ne-li staletích. Ovšem za předpokladu, že by tento konflikt vůbec někdo přežil a byl schopný reprodukce.