I když to může znít sebevíc neuvěřitelně, vědci odhalili, že smrt není skutečná, je to pouhá iluze vyvolaná našim vědomím. Život nekončí tím, že tělo umře. Profesor vědecké univerzity Wake Forest, Robert Lanza, ve své knize “Biocentrism” říká, že smrt je iluzí, která se projevuje naším vědomím.

Dr. Lanza byl členem týmu vědců, kteří klonovali první lidské embrya v raném stadiu. V září roku 2011 byla společnost Lanza schválena britskou  regulační agenturou  pro léčivé přípravky, aby zahájila první studii humánních embryonálních kmenových buněk v Evropě.

Profesor strhl velkou pozornost po vydání své knihy, která vychází z představy kvantové fyziky, vysvětluje jeho konkrétní hypotézy, že biologie a život jsou původem reality a vesmíru, nikoliv naopak. Čas by tedy byl jen entitou vytvořenou životem, který ji pozoruje. Podle této teorie existuje mnoho skutečností podporovaných různými úrovněmi vědomí. Tímto způsobem by konec života byl pouze myšlenkou, která se nám vštípila, protože pokud není čas ani prostor, nemůže být žádná smrt.

Podle nových důkazů měl Einstein pravdu – smrt je iluzí. Navíc výzkumník, autor a podnikatel tvrdí, že nesmrtelnost neznamená trvalou existenci v čase, ale žije mimo čas dohromady. Lanza uvádí, jak pojetí smrti, jak je známe, neexistuje v žádném reálném smyslu, protože neexistují žádné skutečné limity, podle kterých je lze definovat.

V podstatě myšlenka umírání je něco, co jsme se vždy učili přijímat, ale ve skutečnosti existují pouze v naší mysli. Myšlenka biocentrismu je podobná myšlence paralelních vesmírů, což je hypotéza formulovaná mnoha teoretickými fyziky, podle nichž existuje nekonečný počet vesmírů, v nichž existují a dochází současně k různým rozdílům lidí a situací. Pokud tedy někdo věří v smrt po celý život, vytvoří svou realitu založenou na této víře a naopak, pokud někdo věří, že je z nesmrtelné podstaty a že jsme je jen v tomto průchodu, bude žít úplně jiným způsobem, než na co jsme zvyklí, vytváříme svou realitu založenou na této víře, jinak zcela neslučitelnou s minulostí.

Podle biocentrismu čas neexistuje nezávisle na životě, který ho pozoruje. Realita času byla zpochybněna podivnou aliancí filozofů a fyziků. Někteří argumentují, že minulost existuje pouze jako myšlenka v mysli, což jsou zase neuroelektrické události, které se v současné době vyskytují striktně.

Pak smrt a myšlenka nesmrtelnosti existují ve světě bez prostorových nebo lineárních hranic. Dá se tedy dospět k závěru, že smrt nemusí být konečnou událostí, jak ji obvykle vnímáme.