Slyšeli jste už někdy o italských pyramidách? Většina lidí zřejmě asi ještě ne, protože ani historici se nemohou shodnout, jestli to vůbec pyramidy jsou. Archeologická obec se tak rozdělila na dva velmi protichůdné tábory, kde jedna skupina tvrdí, že to pyramidy jednoznačně jsou. Protože existují jasné důkazy, ale druhá skupina tvrdí přesný opak, žádné pyramidy to prý nemohou být. Jak to tedy je s italskými pyramidami a která civilizace je postavila?

Pyramidy z Montevecchia

Na severu Itálie v regionu Lombardie v roce 2001 objevil při leteckém průzkumu v parku Montevecchia v údolí Curone Valley architekt Vincenzo Di Gregorio tři pyramidy. Další satelitní snímky v roce 2003 potvrdily, že tři vrcholy mají jednoznačný zřetelný tvar pyramid. Podobají se světoznámým egyptským pyramidám. S dalším šokujícím odhalením přišel italský archeolog Marco Varese, který dokonce tvrdí: “Sklon stěn všech tří staveb je 42 až 43 stupňů a jsou situovány podle souhvězdí Orionu, tak jako pyramidy v Gíze.

Navzdory těmto neuvěřitelným skutečnostem nebyl na těchto místech učiněn žádný rozsáhlejší archeologický výzkum a drtivá většina archeologů se k tomuto objevu staví velmi skepticky. Pyramidy považují jen za jakési kopce, se kterými si pohrála matka příroda. Architekta Di Gregoria to však nenechalo chladným a ve spolupráci s geology, archeology a astrofyziky dospěl k závěru, že nějaká stará civilizace v dávné zatím nespecifikované době vytvořila tyto pyramidy pro nábožensko-astronomické účely a nikoli na zemědělské, jak tvrdí někteří historici.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

První pyramida je vysoká přibližně 50 metrů a nazývá se Cypřišový vrch. Neboť na vrcholku roste dvanáct cypřišů, druhá pyramida má na výšku 70 metrů a je ze všech nejpůsobivější, protože se podoba stupňovité pyramidě v egyptské Sakkáře. Třetí pyramida je dokonce vyšší než Cheopsova pyramida, protože měří až 150 metrů, je však zcela pokryta vegetací.

V květnu roku 2003 se k záhadným italským pyramidám vydala i česká výprava, kterou vedl český cestovatel Jiří Matějka. Když první, nejmenší z pyramid našli pod nánosem hlíny a vegetace, byli velmi překvapeni, protože jak řekl Matějka “pod nánosem hlíny jsme odhalili kamenné desky spojené tenkou spárou.”

Na druhé 70metrové pyramidě česká výprava našla dokonale opracované kameny a u nejvyšší pyramidy konstatovali, že je dost poškozená. Jejich závěr byl však jasný – pyramidy v parku Montevecchia jsou opravdu skutečné a nejedná se o žádné přírodní kopce. Archeologové, kteří spolupracovali s Di Gregoriem, odhadli věk italských pyramid dokonce až na 5 000 let! Jaká civilizace je tedy mohla postavit? To je stále záhadou, a tak to i zřejmě zůstane, dokud se neuskuteční rozsáhlý archeologický průzkum. Dokdy bude většina archeologů a historiků ignorovat tento neuvěřitelný objev?

Zdroj: EP