Slyšeli jste už někdy o podzemním městě pod čínskou metropolí? Podle některých odhadů by mělo pod Pekingem v obrovském tajemné podzemí a v komplexu žít až neuvěřitelných milion lidí, kteří se sami označují za občany jakéhosi krysího národa. Obyvatelé Pekingu žijící nad jejich hlavami, si o tomto národě, kterou má ovládat velmi mocná tajná organizace, vyprávějí různé legendy. Co vše se ukrývá před zraky obyvatel Pekingu a celého světa?

Tajenmé Podzemí pod Pekingem

Obrovský podzemní komplex pod čínskou metropolí nechal vybudovat komunistický diktátor Mao Ce-tung během studené války. S výstavbou se začalo v roce 1969. Kdy byly diplomatické vztahy mezi Čínou a Sovětským svazem na bodu mrazu a hrozil vzájemný konflikt. Obrovský podzemní kryt měl v době válečného konfliktu pojmout až 300 tisíc lidí. Součástí podzemního komplexu byly i tunely, které měly sloužit k rychlým přesunům vojáků do každé části Pekingu.

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

Po úmrtí Mao Ce-tunga však čínská vláda tomuto komplexu už nepřipisuje tak velký význam. A tak se z něj staly ubytovny pro lidi. Čínská vláda tak akutně řešila masivní příliv venkovanů do Pekingu. Část podzemních prostorů se tak stále využívá jako ubytovna pro nové čínské přistěhovalce, ale nemluví se už o druhém podzemním městě, které má vlastních obyvatele, svou “vládu” a dokonce i své zákony.

Zasvěcení obyvatelé Pekingu dobře vědí o tzv. Krysím národě, který velkou část podzemního komplexu obývá. Většina obyvatel krysího národa dokonce nemá žádný kontakt se světem nad nimi . Obyvatelé Pekingu vůbec nevědí, co všechno se pod jejich nohama odehrává. Je to úplně jiný svět, kde se ročně ztratí velké množství lidí, kteří chtěli neprobádané části prozkoumat.

Krysí národ

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

Tajemné podzemí pod Pekingem podle několika indicií ovládá velmi mocná tajná organizace, která pro celé podzemí zajišťuje elektřinu, přívod vody, potraviny a různý spotřební zboží. Dokonce se stará i o to, aby si podzemního města vůbec nevšímali čínské úřady a komunistická vláda.

V Pekingu prý tato tajná organizace ovládá několik bank, vládní instituce a obchody. Ten, kdo se pokusí nějakým způsobem ohrozit existenci krysího národa, toho čeká krutý trest, každý takový člověk totiž musí spáchat sebevraždu. O Krysí národ se zajímala i americká profesorka Annette Kimová z Univerzity v Jižní Kalifornii, která poukázala na až neuvěřitelnou izolaci tohoto podzemního národa.

Upozornila na to, že lidé na povrchu mnohdy netuší. Co se nachází pod nimi, mezi oběma světy panuje jen velmi malý kontakt. Takže mají strach, že je tam dole něco velmi nebezpečného. Několik místních to potvrdí. Protože hovoří o tom, že v tajemné podzemí se kromě krysího národa skrývá i množství zločinců, kteří zde našli jakýsi azyl před čínskými úřady, které sem nemají téměř žádný dosah. Není divu, že se v podzemí každoročně ztrácí velké množství lidí, které už nikdo nikdy nenajde.

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

Od roku 2000 je sice část podzemního komplexu zpřístupněna i turistům, kde mohou absolvovat prohlídku, ale je to jen velmi nepatrná část. Do nejhlubších částí podzemních tunelů, které jsou ukryty desítky metrů pod povrchem, se dostane jen málokdo. Některé tunely jsou zazděné, jinde jsou ukryty tajné dveře, v jiných částech jsou obrovské a silné mříže a jiné bezpečnostní prvky, které zamezují vstup do zakázaných částí podzemí.

Spekuluje se také o tom, že pod Pekingem se dokonce nachází tajný armádní areál. Protože z některých částí podzemí se v noci ozývají velmi podivné zvuky. Potvrzovat to mají i tři zastávky pekingského metra, které jsou oficiálně dlouhodobě uzavřené a jejich vchody jsou zazděné silnou vrstvou betonu.

Zdroj: CN, TG