Po celém světě se od starověku zachovaly tajemné pyramidové komplexy. Nejoblíbenější pyramidy jsou z Egypta a Střední Ameriky. Mohla by však v Arménii na hranici mezi Evropou a Asií existovat jedna tajemně skrytá pyramida Dvin, která dosud zůstala nepovšimnutá nebo nepochopená?

V celé historii Arménie bylo údolí Ararat jedním z nejdůležitějších území (ve skutečnosti se říká, že zde přistála Noemova archa). Tam bylo město zvané Dvin, které bylo postaveno králem Chosroesem III z Kotaku v roce 335 nl. na troskách starobylé osady a pevnosti z druhého tisíciletí před naším letopočtem.

Dvin se stal hlavním sídlem arménských králů dynastie Arsacidů.
Populace čítala asi 100 000 obyvatel, kteří se věnovali všem druhům povolání a umění, řemeslům, obchodu, rybolovu atd.

V roce 893 jej zničilo velké zemětřesení a zanechalo desítky tisíc obětí. Od té doby se jeho ruiny proměnily na velký kopec mezi moderními městy Hnaberd a Verin Dvin.

Archeologické vykopávky na místě, zahájené v roce 1937, přinesly množství materiálů, které vrhají světlo na arménskou kulturu. Hodně z minulosti však stále zůstává pohřbeno nebo nezkoumáno.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Skrytá Pyramida V Arménii


V důsledku vykopávek poblíž vesnice Getazat, vedle historického Dvinu, objevili vědci v roce 2015 kopec s podezřelým pyramidovým tvarem.

Předpokládá se, že jde o umělou stavbu, pohřbenou přírodou za dobu 2 až 3 tisíciletí. Pod přirozeným krytem by nebylo nic víc a nic menšího než pyramida, podobnější Mayům než Egypťanům.

Pyramida Dvin, Arménie


Stupňovitá konstrukce je vysoká asi 25 metrů. Horní část struktury, která je v současné době v podzemí, byla vyhloubena a obsahuje ozdobné kameny, které vědci pravděpodobně našli během vykopávek.

Mezi těmito horninami je jedna, která má uprostřed vyrytou postavu 10ti úrovňové pyramidy a na každé straně vavřínové listy. Zajímavé je, že místní obyvatelé obecně netuší, že v jejich domovech existuje takový pomník nebo unikátní kameny. Někteří však tvrdí, že slyšeli od svých prarodičů, že to bylo mauzoleum.

Jiní, kteří slyšeli o podivné tradici unášení lidí a zavírání do této pyramidy. Je mnoho rozmanitých legend o této pyramidě. Prozatím se toho o kopci mnoho neví a ani vykopávky neprozradily nic nového.

Tato země má velké historické a archeologické dědictví, které je do značné míry i nadále mimo své hranice ignorováno, “uzavřel španělský historik Xavier Bartlett Carceller (který letos zemřel) který byl zmatený ignorancí světa o pyramidě Dvin a jeho tajemství.

Zdroj: PY