Když se řekne „muži v černém“ nebo „Men in Black“, drtivá většina lidí si představí jen na kultovní americkou komedii v hlavní roli s Willem Smithem a Tommy Lee Jonesem. Do uvedení tohoto filmu však o mužích v černém slyšel jen málokdo. Podle výpovědí množství svědků a ufologů z celého světa však muži v černém prý skutečně existují. Objevují se u lidí, kteří viděli, vyfotografovali nebo natočili neidentifikovatelné létající objekty. Koho muži v černém zastupují a jsou vůbec z tohoto světa.

Kdo jsou muži v černém?

Názory odborníků, ufologů a svědků o tom kdo ve skutečnosti muži v černém jsou, se velmi různí. Podle známého amerického ufologa Billa Moora jsou muži v černém skuteční vládní agenti, členové podivné jednotky Air Force Intelligence, tedy Zpravodajské služby vojenského letectva. Dnes se má tato jednotka podle Moora nazývat Air Force Special Activities Center, tedy Centrum pro speciální aktivity vojenského letectva. Utajená jednotka má mít podle Moora na starosti sledování mimozemských objektů a utajování existence mimozemských civilizací. Jak na to Bill Moore přišel?

První zprávy o existenci zvláštních agentů v černých oblecích, v bílých košilích, černých kravatách a černých slunečních brýlích se objevovaly už na konci 50. let minulého století. Muži v černém se podle svědků objevili vždy tam, kde byly hlášeny výskyty UFO nebo mimozemšťanů. Muži v černém se zjevují nečekaně, a potom i nečekaně rychle odejdou. Neobjevují se však jen na území USA, byli viděni v Mexiku, Španělsku, v Německu, ve Velké Británii nebo také ve Švédsku.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Svědci, jejichž muži v černém navštívili, popisují přibližně totéž. Agenti se vyptávali na fotografie či filmové záběry UFO nebo jiných nevysvětlitelných fenoménů, které dotyční svědci mohli udělat. Pokud nějaké záběry svědci mají nebo se k nim přiznají, buď jim jejich vezmou nebo jim je přikáží zničit. Pokud svědci nespolupracují, tak se snaží o nátlakové jednání. Vyžadují od nich, aby o jejich návštěvě mlčeli a rovněž o tom, pokud viděli na obloze nezvyklé jevy nebo záhadné létající objekty. Muži v černém prý neprojevují žádné emoce, používají otřepané fráze, a jejich pohyb a chůze je nepřirozená jakoby robotická. Mnozí svědci proto usuzují, že nemusí pocházet ani z naší planety.

Cestovatelé v čase?

Britský spisovatel Nick Redfern si myslí, že muži v černém mohou být dokonce obyvatelé zvláštních dimenzí, které existují paralelně s tou naší, a mají za úkol nás chránit od pravdy o UFO a o dalších neobvyklých jevech. Podobný názor má i americký badatel v oblasti paranormálních jevů Joshua P. Warren, který o mužích v černém také mluví jako o tajemných agentech, kteří dokáží cestovat prostorem a časem. Neznámí agenti podle jejich úvahy proto nosí černé obleky, protože toto oblečení je univerzální, a v jiné době a kultuře, než ze které oni pocházejí, nevyvolají nechtěnou pozornost. Nezodpovězená však zůstává základní otázka. Kdo tajemné agenty vyslal, aby putovali časem?

Když se vrátíme opět na začátek, ke kultovní americké komedii Men in Black, jeho tvůrci nevymysleli nic nového, samotný námět na film také čerpali jen z výpovědí svědků po celém světě, kteří se skutečně setkali s muži v černém. Fenomén o neznámých mužích v černém v době natáčení tohoto filmu byl znám již padesát let. Mohou tedy tito tajemní agenti v černém existovat, a skutečně manipulují s informacemi o mimozemských civilizacích?

Zdroj: Ancient-code.com