Proč většina velkých starověkých civilizací stavěla pyramidy po celém světě? Jak si máme vysvětlit dnes hojně používané symboly, které se objevují napříč historií v různých kulturách? Jestliže nebyly starověké civilizace nijak propojeny, jak vysvětlíme podobnosti v jejich architektonických stylech? Měli snad stejného „učitele“? Odpovědí je zakázaná historie.

Starověké civilizace a jejich vývoj je obklopen mnoha nezodpovězenými otázkami. V mnoha případech jen proto, že odpovědi na ně jsou podle dnešních vědců nemožné. Jinak řečeno, racionálně uvažující lidé, prostě nevěří nadčasovým znalostem starověkých kultur. My si teď ale představíme některé z nejneuvěřitelnějších podobností mezi prehistorickými civilizacemi.

Proč starověké civilizace stavěly pyramidy po celém světě?

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

Jedním ze společných rysů starověkých civilizací jsou pyramidy. Tyto majestátné památky najdeme po celém světě, ať už v podobě stupňovitých, kruhových nebo klasických pyramid. V podstatě by se dalo říct, že všechny starověké kultury světa, stavěly námi nepochopené pyramidy. Obyvatelé starověkého Egypta i Číny, Inkové, Aztékové, Mayové a mnoho dalších kultur.

Dlouho nebyl nikdo schopen pochopit symboly a jaký byl jejich skutečný účel. Byly stavěny jako hrobky? Jako památníky na počest Bohů? Nebo je snad možné, že byly pyramidy postaveny tak, aby využívaly přírodní energii naší planety a vesmíru? Ostatně je o tom přesvědčeno mnoho lidí. Teorii navíc potvrzuje fakt, že například pyramidy v Gíze jsou astronomicky vyrovnané.

A navíc jak vysvětlíte, že kromě podobností mezi pyramidami, existuje také nebeské spojení, které sdílí většina z nich? Podíváme-li se totiž na pyramidy v Gíze, na teotihuacánské pyramidy a třeba i na pyramidy v Číně, zjistíme, že všechny jsou sladěny s konkrétním souhvězdím.

V tomto případě hovoříme o souhvězdí Orionu, které mělo zjevně prvořadý význam nejen pro starověké Egypťany, ale také pro Aztéky a jejich předchůdce, starověkou Čínu a pro další civilizace světa. To jak tito lidé, aniž by byli v nějakém spojení, dokázali umisťovat památky navíc s takovou přesností, aby napodobili vesmír je prostě fascinující. Navíc je to něco, čemu nikdo zatím nedokázal porozumět, a tak jde o jedno velké tajemství historie.

Staré kovové svorky: jsou důkazem zapomenuté staré technologie?

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

Jsou staré kovové svorky skutečným důkazem zatracení vyspělé starověké technologie, která čeká na své objevení? Protože tuto technologii můžeme objevit opět na několika místech po celém světě napříč různými kulturami.

Jaký byl skutečný účel kovových svorek? A nejdůležitější otázka, na kterou není nikdo schopen odpovědět zní: Jak byla tato prastará technologie přenesena do všech koutů světa? Důkazy o jejich používání najdeme v Egyptě, starověkém Řecku, v Incké kultuře a dalších částech světa.

Záhadné drážky ve tvaru písmene T byly objeveny na zřícenině Tiwanaku, ve městě Ollantaytambo, v muzeu Qorikancha a na místech Ñusta Hispana a Vilacabama. Dále byly svorky použity v Parthenonu, v budovách v Mezopotámii, Egyptě a Kambodži.

A zatímco vědci pro drážky ve tvaru T nemají jasné a jednoznačné vysvětlení, mnozí lidé věří, že mohlo jít o prvek používaný během ceremonií, nebo tyto svorky udržovaly obrovské monolity ve správné poloze.

Svastika, symboly používaný téměř ve všech historických kulturách

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

Svastika je jedním z nejstarších a nejrozšířenějších symbolů na Zemi. A pokud si snad myslíte, že symbol představuje zlo a smrt, šeredně se pletete. Svastika naopak představuje mír a prosperitu a je velmi pozitivním symbolem. Čemuž se špatně věří, vzhledem k její roli v druhé světové válce.

Nicméně svastika byla v historii napříč starověkými kulturami považována za univerzální symbol. Název Svastika je převzat ze sanskrtu, kde toto slovo znamená „to co je dobré“ nebo „vše je v pořádku“. V každém případě jde o velmi pozitivní symbol.