Ruské námořnictvo vybavilo své dvě válečné lodě zbraní, o které tvrdí, že protivníkům způsobí halucinace, a ti se pak stanou silně dezorientovanými.

Tento fakt vyplývá z hrozivého popisu zbraně, kterou zveřejnila zpravodajská služba RIA Novosti. Budoucnost válčení tak dosahuje nové úrovně.

Zbraň pojmenovaná Filin je výsledkem vývoje společnosti Ruselectronics, jejímž vlastníkem je samotné Rusko. Filin funguje na principu vypálení.

oscilačního paprsku intenzivního světla, které dezorientuje nepřátele a celkově naruší jejich systémy pro noční vidění a dálkoměry.

Dobrovolníci, kteří se přihlásili ke zkušebním testům zbraně a sami se tak stali jejich terčem uvedli, že po zásahu cítili závratě a silné nevolnosti, dvacet procent dobrovolníků dokonce potvrdilo halucinogenní účinky.

Koncept zbraně spadá do kategorie „oslňujících“ mezi které se řadí zejména ty s lasery, které mohou způsobit trvalou slepotu a jsou protokolem zakázány. Nicméně Filin údajně způsobuje jen dočasnou slepotu, proto nepodléhá žádnému legislativnímu omezení týkajících se jejího použití.

Zdroj: Futurism.com