Pověrčiví lidé si nejčastěji vysvětlují divné zvuky tím, že mají doma ducha. Existují ale i jiné typické znaky, u kterých by nás ani nenapadlo, že by mohly znamenat přítomnost jiné entity.

Ztrácející a objevující se předměty

Tento jev má i oficiální pojmenování, fenomén mizejících předmětů. Když nedokážete najít něco, co pravidelně používáte a vždy odkládáte na jedno místo, například klíče od auta, nemusí to být případ špatné paměti. “Někdo” si mohl vaše klíče na pár dní půjčit a vy je pak najdete na přesně stejném místě, jako obvykle.

Otevírání a zavírání dveří a nábytku

Tento fenomén se obvykle děje, když nejsme přítomni v dané místnosti, jen slyšíme zvuky, které znějí jako například otevření dvířek skříně. Když vejdeme do místnosti, abychom to zkontrolovali, tak dvířka jsou opravdu otevřená. Někdy se mohou otevřít či zavřít i bez toho, abychom něco slyšeli. V některých případech může být posunut i nábytek. Jako kdyby se u nás někdo chtěl zabydlet.

Nevysvětlitelné stíny

Mizející tvary a stíny, které nevrháte vy ani žádný objekt ve vašem okolí. Viděny jsou většinou jen koutkem oka a když se na ně chcete podívat pořádně, tak už tam nejsou. V těchto situacích si řekneme, že nám lže zrak.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Divné chování zvířat

Zvířata mají ostřejší smysly než lidé, proto nás naši domácí mazlíčci mohou upozornit na něco pro nás neviditelné. Takový pes je nejtypičtějším příkladem, štěká na něco neexistujícího, choulí se bezdůvodně strachem nebo odmítá vstoupit do místnosti, do které chodí normálně. I kočky či jiná zvířata se mohou dívat na “něco”, co vy nevidíte.

Pocit, že vás někdo sleduje

Kráčíte venku po ulici a cítíte na sobě něčí pohled – to je běžná záležitost. Když se ale toto stane u vás doma a nikdo není v okolí, máte právo na husí kůži. Zejména pokud máte tento pocit v určitý čas nebo na určitém místě v domě. Tehdy začnete přemýšlet: Co když tu nejsem sám?

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Zapínání a vypínání světel

Nejen světla, ale i televizory, rádia a jiné domácí příslušenství poháněné elektřinou se dokáže svévolně zapnout a vypnout. Jak při otevírání a zavírání nábytku, tak ani v tomto případě nejsme součástí této akce.

Nevysvětlitelné zvuky

Někdy tiché, někdy hlasité, bušení, škrábání, klepání a různé nekonkrétní zvuky. Probudí nás v noci ze sladkého spánku nebo náhodně polekají přes den. Zejména, pokud jste pověrčiví, tak stačí jeden takový zvuk a už máte zkaženou náladu. Tak možná máte doma ducha.