Po celá staletí byli lidé svědky nevysvětlitelných světel na obloze, o kterých si mysleli, že jsou výsledkem paranormálních jevů, nebo byli přesvědčeni o existenci andělů. Vše se ale změnilo v létě 1947, kdy začalo být velmi populární úplně jiné vysvětlení. Po nesčetných hlášeních o incidentu nad Mt. Rainier ve státě Washington, začali lidé věřit, že tyto neidentifikovatelné létající objekty (UFO) jsou vlastně mimozemské kosmické lodě, které se plouží po Zemi.

Zprávy o UFO

Za posledních 70 let bylo vydáno více než deset tisíc podobných zpráv. Většina byla nakonec vysvětlena logickými argumenty. Buď šlo o meteorologické balóny nebo o planetu Venuši, či dokonce o podivně tvarované mraky. Mnoho hlášení vzniklo jen z hořečnatých představ UFO nadšenců. Nicméně ne všechny zprávy by měly být brány na lehkou váhu.


V roce 2004, hlásili piloti námořnictva, že u pobřeží San Diego zpozorovali UFO. Nedávno přišli s podobnou zprávou i vojenští piloti, kteří nad Atlantikem zpozorovali podobný jev. Tyto hlášení se staly veřejně známými díky příběhu v New York Times a nového mini seriálu na History Channel. Tato popularizace vnesla incidentům patřičnou pozornost i na úrovni vládních zastupitelů.

Položme si ale základní otázku „Jsou to vážně mimozemšťané?“ Je totiž smutné, že pro drtivou většinu lidí, jež jsou fanouškem mimozemšťanů, je daleko smysluplnějším vysvětlením, že šlo o neidentifikovatelný předmět, než by si připustili skutečnost, že jde o instrumentální závadu nebo o něco jiného.

Létající talíře

Samozřejmě vzhledem k profesionalitě pilotů, kteří hlásili celý incident, můžeme říci, že skutečně viděli UFO. Problém je ale v tom, že lidé snadno z pojmu „neidentifikovatelný“ a „UFO“ přeskočí nebo si spojují tyto pojmy s termínem „létající talíře“ a „mimozemšťané“. Jenže neexistuje žádný věrohodný důkaz o tom, že by Zemi mimozemšťané navštívili. Neexistují žádné artefakty, žádné jasné fotografie, žádné záznamy mimozemšťanů, žádná mimozemská těla – nic.

Zprávy o UFO jsou většinou založeny na svědectví očitých svědků, nebo špatných fotografií nebo videí. Nicméně každý soudce vám řekne, jaká je hodnota zpráv očitých svědků. Přispěli k většinovému přesvědčení, které bylo později vyvráceno důkazem DNA. Jednoduše řečeno očitý svědek může být nespolehlivým zdrojem informací a v případě něčeho tak mimořádného, jako je pozorování cizích kosmických lodí, důkazy od „očitých svědků“ prostě nestačí.

Skutečnost je taková, že UFO je zkratka pro neidentifikovatelný létající objekt. Znovu zdůrazňujeme NEIDENTIFIKOVATELNÝ. Piloti, jež viděli objekt, který skutečně nemohli nijak vysvětlit, pak logicky použijí právě toto vysvětlení, popíšou situaci jako pozorování neidentifikovatelného objektu. I za předpokladu toho, že mohlo jít o závadu v elektronice, která se projevila takto.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Zatímco návštěva mimozemských bytostí se stále jeví jako velmi nepravděpodobná, pokud existuje i ta nejslabší šance. Že letecké objekty se schopnostmi nad rámec našeho chápání opravdu existují, měli bychom tuto možnost dále zkoumat a věnovat jí větší pozornost. Koneckonců, jsou-li tyto objekty skutečné a opravdu se pohybují způsobem, jakým popsali piloti, jde o něco, o čem by se každá armáda chtěla dozvědět.

Zdroj: CN