Když někdo řekne „Taos Hum“ má na mysli jev nebo souhrn jevů, které zahrnují zprávy o přetrvávajícím a invazivním nízkofrekvenčním hučení, rachotu nebo monotónním hluku, který není slyšitelný pro všechny lidi. Hukoty byly početně nahlášeny ve Velké Británii a ve Spojených státech. Není jasné, zda se jedná o jeden fenomén – resp. jev je vysvětlován všelijak, v některých případech může být projevem hučení v uších.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Město Taos v Novém Mexiku je domovem neobvyklého tajemství “Taos Hum”. Bylo nabídnuto mnoho vysvětlujících teorií od světských po fantastické, psychologické až nadpřirozené. Některé obviňovaly tajné vládní organizace, dokonce i UFO.


Výzkum odhalil, že tam nebyl identifikován jen jeden hukot, ale několik různých, které lidé hlásili; někteří zvuk popsali jako bzučení, hučení, zkrátka jako různé zvuky. Skutečnost, že ne každý slyšel totéž, byla matoucí a ukazuje, že mohou být hlášeny subjektivní zkušenosti namísto objektivních zvuků.

Záhadné zvuky nejsou ničím novým a Taos není jediným místem sužovaným neznámými zvuky. Ve skutečnosti existují desítky dalších míst. A to jak velkých i malých, v nichž někteří obyvatelé tvrdí, že slyší něco divného. Jelikož může existovat více než jedno vysvětlení pro světla na obloze (včetně letadel, mraků odrážejících reflektory a tak dále). Může být více než jedno vysvětlení pro neidentifikované zvuky. Tajemné zvuky v rozsahu od pronikavého skřípání, k nízkému šumění až k slabému dunění mají tedy vysvětlení téměř stejně pestré jako jsou pestré zvuky samotné.

Zdroj: SP