Svět vypadal před milióny let hodně jinak. Nehovoříme jen o stylu života ale také o rozložení kontinentů, které byly na úplně odlišných místech. Kdysi existoval jen jeden – Pangea. Pomocí nového webového portálu se můžete podívat, jak se kontinenty k sobě srazily a následně znovu rozpadly. A nejen to. Také můžete najít kde by se nacházel váš dům, kdyby se Pangea nerozpadla.

Země nebyla vždy planeta sedmi kontinentů rovnoměrně rozptýlených po celém světě. Ale to jsme se učili již ve škole. Co nám, ani našim dětem ve škole ale neukáží je nová interaktivní mapa, která zachycuje 26 různých geologických období. V každém z nich se můžete podívat kde by se nacházelo vaše obydlí ale nejen to. Podle režimu, který lze nastavit a je možné jej sepnout i v českém jazyce, najdete i informace jako například, kteří dinosauři se v oblasti vašeho bydliště vyskytovali nejčastěji. Stránky jsou dílem softwarového inženýra Iana Webstera, celý program si můžete vyzkoušet ZDE. Nejprve ale pro vás máme tipy.


Jestliže máte v prohlížeči sepnutý překladač, stránky se objeví v češtině. V horní liště, uprostřed můžete vybrat do jaké doby se chcete vrátit. V levém horním rohu napište město ve, kterém žijete. Bohužel konkrétní adresa jako ulice a číslo domu, zadat nejdou. Pak stačí pozorovat, kde se objeví červená tečka. S tečkou se objeví i informace o tom jaké fosilie zde byly nalezeny. Doporučujeme projet všechna období, budete překvapeni.

Zdroj: IF