Tisíce ostrovů, pokud jste o nich slyšeli, jsou pravděpodobně nejvíce proslulé, jako domov podivného sladko-pikantního salátového dresingu. Jde o ostrovy na řece Vavřinec, které oddělují New York od Kanady. Slavná a bohatá smetánka tyto ostrovy využívá k výstavbě letních sídel. Je to docela podivné, zvláště když jedním z prvních domů, který na ostrovech stál, byla Carletonova vila zahalená tajemstvím.
Dům hororu:
Není třeba vymýšlet duchařské příběhy okolo Carletonské vily, jak to někteří pisálkové na internetu přibarvují. Historie domu je vskutku dobře zdokumentována a sama o sobě nahání hrůzy dost. Příběh začíná v roce 1894, William Wyckoff byl na vrcholu světa. Asi osm let předtím, on a dva jeho obchodní partneři koupili Remington Typewriter Company a proměnili jej v neuvěřitelně lukrativní firmu. Později William pověřil architekta Henryho Millera navržením luxusního domu na Carleton Island, jednom z 1800 ostrovů tohoto souostroví.
Byla to vskutku nádhera. Pozemek čítal přes sedm hektarů a byl doslova jako dělaný pro kamenné stavby, věže s věžičkami a skleněnými vitrážemi, které obdivovali pasažéři ne jedné projíždějící loďky. Ještě před tím, než se Wyckoff a jeho rodina přestěhovali do domu, stáhly se nad rodinou mračna. Měsíc před nastěhováním Wiliamova žena Francis, umřela na rakovinu. Tohle byl jen začátek. Během první noci strávené v domě navíc Wiliam utrpěl zástavu srdce ve spánku. Už se neprobudil.
Rodinné štěstí od té doby šlo jen dolů a dolů. Clerenc Wyckoff, nejmladší syn, zdědil dům po smrti svého otce. Nejprve jej zasáhla šílená deprese, která se ho nechtěla pustit. Poté, co Celrenc vyčerpal bankovní účet, bylo nutné nastolit zoufalá opatření. Carletonová vila byla prodána společnosti General Electric, která plánovala demolici stavby a vybudování nové budovy, pracoviště a resortu se závody. To se ale také nestalo. Krásné vitráže byly odstraněny, spolu s ostatními okny. V některých částech domu už chyběly i stěny. Nicméně druhá světová válka demolici zastavila. Ta už nikdy znovu nezačala.
Carletonova vila dnes:
V těchto dnech by nebylo příjemné ve vile Carleton žít. Kromě příležitostných městských zvědavců, není v domě nikdo. Jeho impozantní věž je dávno stržena, protože ohrožovala zbytek stavby. Ale fanoušci domu neztrácí naději. Vlastně vila je na prodej. Pokud tedy máte volných 495 000 dolarů, což je v přepočtu něco přes 11 miliónů. O sousedy nebudete mít nouzi, zbytek ostrova je docela zalidněn. Ale pokud o sousedy nestojíte, stačí dům jen vyzdobit dýněmi, strašidelnou hudbou a projekcí a sousedi budou pryč. Dům totiž vážně vypadá, jako z hororu.
Zdroj: HH