Podle množství očitých svědků patří k nejzáhadnějším lokalitám v České republice bezpochyby Branišovský les nazývaný také Bor nedaleko Českých Budějovic. Podle záhadologů jde údajně o výjimečně silnou paranormální oblast, v níž se pohybují různé tajemné bytosti, které nepatří ani na tento svět. Jaké tajemství ukrývá Branišovský les?

Vyděšení a zastřeleni vojáci

V 70. letech minulého století se měla v Branišovském lese odehrát tragédie. V té době byl v lese vojenský prostor a v něm se nacházel muniční sklad. Během jedné noci, kdy se střídaly stráže, uviděli vojáci střežící sklad, jak se jejich kolega měl přeměnil na jakéhosi tajemného tvora.

Vojáky to tak vyděsilo, že začali střílet sami po sobě. Během bezhlavé palby přišli o život tři vojáci a čtvrtý byl převezen do vojenské nemocnice s těžkým poraněním, kde později také zemřel. Voják před smrtí o tomto šokujícím zážitku promluvil, ale nikdo mu i tak nevěřil, přesto, že během té noci zcela zešedivěl. O tuto událost se v minulosti zajímal i český spisovatel, novinář a publicista Otomar Dvořák, který o všem hledal informace v pražském vojenském archivu.

I díky těmto nevysvětlitelným událostem a historkám, je Branišovský les dodnes považován za jeden z nejstrašidelnějších lesů v České republice. Proč se v lese odehrává tolik paranormálních jevů.

Mezi lety 1969 až 1985 však o tomto incidentu nenašel ani jedinou zmínku, to však podle něj ještě neznamená, že se nemusel odehrát. Otomar Dvořák si totiž stále myslí, že pokud byl tento případ vyšetřován vojenskou nebo státní policií, může být stále utajený.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Havárie neznámého objektu

Když v lese Bor ještě sloužila vojenská posádka, během jedné noci byl vyhlášen mimořádný poplach. Do lesa se měl totiž zhroutit neznámý létající objekt a celá oblast byla až na jeden rok uzavřena. Les v té době hlídala speciální jednotka a přístup do něj neměla ani místní vojenská posádka, která zde dříve pravidelně prováděla zkušební střelby.

Když byl les znovu zpřístupněn, našli vojáci, ale i místní lidé místo, kde byly stromy jakoby šikmo seříznuté kvůli padajícímu předmětu a jejich kůra byla ohořelá na uhel. Stromy tak podle všeho musely být vystaveny velmi vysoké teplotě. Podle očitých svědků do lesa spadla jakási velká zářící koule a mnozí lidé si dodnes myslí, že to mohlo být UFO. Ohořelé stromy, které v lidech vyvolávaly řadu otázek, byly po určitém čase seříznuté a dřevo z nich rozřezané na malé kusy. Snažil se někdo zahladit všechny stopy?

Záhadné lesní bytosti

Množství lidí, kteří se v lese pohybovali ať už sami nebo ve skupinkách, vypráví o tom, že se setkali s jakýmsi tajemným černým mužem. Místní mu říkají Černý rytíř nebo Pan lesa. Svědci, kteří se s ním setkali mluvili o tom, že nejprve slyšeli tajemné kroky, které je sledovali, ale když se ohlédli, nikoho neviděli. Po chvíli se však před nimi z ničeho nic zhmotnila postava muže v dlouhém černém plášti a se širokým černým kloboukem.

Jeho nohy se nedotýkaly země, ale postava se vznášela několik centimetrů nad zemí. V bezprostředním okolí se podle svědků ochladilo, a to i během horkých letních dnů. Někdy měla tato záhadná bytost dokonce podobu středověkého rytíře. O tomto zjevení mluvilo nezávisle na sobě množství svědků během různých období. Byla to jen halucinace?

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Strom oběšenců

K Branišovskému lesu se váže množství dalších záhad. Známá je například historka z roku 1927, kdy byl v Branišove otevřený luxusní hotel Praha. Mezi prvními návštěvníky byl i mladý pár, který se v hotelu ubytoval. Mladý pár si v jeden den vyrazil na výlet, ale zpět do hotelu se už nevrátil.

Později lidé našli mladý pár pověšený na stromě v Branišovském lese. Na tomto stromě byla později nalezena oběšená i další žena. Po těchto incidentech místní lidé strom spálili, dřevo rozřezali a na místě spálili. Někteří lidé však dodnes tvrdí, že když jdou kolem místa, kde stál “strom oběšenců”, slyší hlas, který je navádí k sebevraždě.

I díky těmto nevysvětlitelným událostem a historkám, je Branišovský les dodnes považován za jeden z nejstrašidelnějších lesů v České republice. Proč se v lese odehrává tolik paranormálních jevů.