V severní části Mexika mezi státy Durango, Chihuahua a Coahuila se nachází pouštní oblast, která dostala tajemné jméno „Zona del Silencio“, tedy Zóna ticha. V této oblasti nefungují vysílačky, radary, telefony, navigace, dokonce ani hodiny a lidské hlasy tu znějí neobyčejně tiše. Ti lidé, kteří toto místo navštívili, měli dojem jako kdyby se tam vznášelo něco, co pohlcuje všechny zvuky. Jaké anomálie se v Zóně ticha odehrávají?

První zprávy o anomáliích v této oblasti pocházejí od španělských misionářů ze 16. a 17. století. Už tehdy je místní indiáni varovali, aby na toto území nevstupovali. Indiáni mluvili o tom, že tam vládne samotný ďábel, který bere lidem hlasy.

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

V oblasti Silencio nefungují radary

Další dílčí informace pocházejí z 19. století. Kdy si místní farmáři stěžovali mexickým úřadům, že ovce, které zabloudily do této oblasti se chovaly jako opilé. A ztrácely schopnost udržet se ve stádě. Kromě toho pastýři hovořili o tom, že z jasného nebe padaly jakési podivné černé a teplé kameny, které několik ovcí zabily.
Podstatně více se o Zóně ticha začalo mluvit v 20. století, v rozkvétající éře letectví. Mnozí piloti, kteří nad touto oblastí lítali, potvrdili výpadky všech palubních přístrojů. Problémy s přístroji začaly v druhé polovině 20. století hlásit i vědci, kteří se do Zóny ticha buď omylem nebo záměrně dostali.

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

Jedním z nich byl i mexický chemik Harry de la Pena, který v roce 1964 zkoumal v této části mexické pouště složení půdy a nerostů. Když se jednou omylem dostal i do Zóny ticha, sám na vlastní kůži zjistil, že mu přestaly fungovat všechny přístroje, které s sebou měl.

Vysílačka se vůbec nedala použít, a tak se nedokázal spojit se svým táborem. Nedokázal zjistit svou polohu ani pomocí kompasu, protože střelka kompasu se zcela “zbláznila”. Aby toho nebylo málo, jeho hodinky také přestaly fungovat, a ukazovaly zcela nesmyslný čas. Když se Harry de la Pena nakonec z této oblasti dostal, po příjezdu do tábora zjistil, že všechny přístroje opět fungovaly bez potíží.Tichá zóna Silencio

V Zóně ticha se kromě nefungujících přístrojů a utlumených lidských hlasů dějí i další nevysvětlitelné úkazy. Jedním z nich jsou i zvláštní světla, která se nad oblastí pravidelně ukazují. Podivné světla mají různé podoby, od koulí, přes disky až po neobvyklé tvary, které připomínají chobotnice nebo medúzy v různých barvách. Pokud se k nim však přiblíží člověk, okamžitě zhasnou a bez stopy zmizí.

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

Množství různých neobvyklých hlášení, které popisovali místní farmáři, ale i turisté. Kteří sem zavítali, podnítilo mexickou vládu, aby tyto fenomény nějakým způsobem vysvětlila. Mexická vláda proto v této oblasti na jednom ze zdejších vrcholů uprostřed Zóny ticha vybudovala výzkumnou stanici, vybavenou nejmodernější technologií. No ani tato stanice nedokázala vysvětlit fenomény, které se zde pravidelně odehrávají.

Co na to místní obyvatelé

Místní obyvatelé jsou dokonce přesvědčeni, že v Zóně ticha existují neznámé humanoidní bytosti, které mají mít podobu člověka, kříženého s ještěrem. Pro lidi sice nejsou hrozbou, zda ale opravdu existují a vyskytují se na tomto místě, je otázkou. Neexistují totiž žádné důkazy, které by to potvrdily. Místní jsou ale skálopevně přesvědčeni.

Zdroj: Wikipedia.org, atlasobscura.com