Manželský pár, žijící ve městě Trinidad v Coloradu, byl svědkem přistání neidentifikovatelného létajícího předmětu nad slavnou geologickou formací známou jako „Simpson´s rest“. Video bylo samozřejmě ihned uveřejněno na Youtube, kde se nashromáždilo tisíce názorů. Žena, která video nahrála, Dorothy Romero napsala pod video následující popis.

„Můj manžel byl zrovna na verandě, když zpozoroval UFO letící přímo nad našim domem. Říkal, že muselo přistát velmi rychle a já jsem na to odpověděla, že by tomu odpovídal záblesk a hrom. Potom řekl, že předmět přistál na Simpsons Rest přímo za našim domem. Když se zpoza letounu vynořily jiskry vypadalo to, jako kdyby přistával na hoře. Měla jsem telefon v ruce a začala vše točit… omlouvám se za špatnou kvalitu, ale z nějakého důvodu nešlo přesně UFO zaměřit. Ve světle záblesku můžete vidět, jak náhle zmizel z dohledu.“

Ve videozáznamu můžeme pozorovat tajemné „UFO“, které vydává extrémně jasné světlo. Na videu není vidět nic jiného než světlo, to naznačuje, že má předmět sférický charakter. Takových videí je ale plný internet. Bohužel ve většině případů, jako je tento, se později ukáže, že šlo o podvod a obsah byl vytvořený lidmi, kteří chtějí zpeněžit zájem společnosti o fenomén UFO, který je stále oblíbenější.

Zda jde opravdu o UFO nebo ne, je v tomto případě věc názoru. Jaká je pravda se nejspíš ale nedozvíme.