Na tuto fotografii jste už možná narazili. Není to totiž poprvé co fanoušci konspirací tvrdí, že světový vůdce buď umí cestovat v čase, nebo je nesmrtelný. Když tato fotografie začala kolovat internetem, strhla na sebe neskutečnou pozornost. Tvůrci konspiračních teorií měli jasno, ruský prezident Putin je dozajista cestovatelem v čase. 

V roce 2015 se začaly internetem šířit zprávy, které poukazovali na zvláštní podobnosti mezi Putinem a dvěma muži z fotografií pořízených roku 1920 a 1941. A to je přece jasný důkaz o nesmrtelnosti ruského prezidenta, nebo přinejmenším o jeho umění cestovat v čase.


Na sociálních sítích se začaly objevovat opravdu fascinující názory: “Muži na fotografiích, pořízených v rozmezí dvaceti let a současný ruský prezident, jsou ve skutečnosti jednou osobou.” Konspirační teoretici věří, že fotografie z roku 1920 zachycuje ruského vojáka, který vypadá jako by Putinovi z oka vypadl. Na další fotografii, o niž se pouze předpokládá, že byla pořízena v roce 1941, můžete také vidět ruského vojáka a opět vypadá přesně jako prezident za mlada.


Teorií bylo opravdu mnoho. Lidé diskutovali o Putinovi jako o všemohoucím, který je ve skutečnosti nesmrtelný. Objevila se i řada vysvětlení o tom, že Putin není člověkem ale nějakým jiným druhem, kterého však už nikdo nedokázal dále specifikovat. Zdá se, že tyto fotografie poskytli velice úrodnou půdu pro tvůrce konspirací. Každopádně o té nejšílenější jsme vám ještě neřekli. Existuje teorie, které opravdu tvrdí, a mimochodem v zahraničí má velký úspěch, že ruský prezident může být sám princ Vlad III. z Transylvánie, všude známý jako hrabě Dracula. Ano i tomuhle jsme schopni věřit.

Putin za mlada

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Tak a teď zpět do reality, nohama na zem. Cestování v čase, jak každý jistě ví, v tuto chvíli ještě není možné. A zatímco milovníci konspirací opět ukázali, kam až sahá lidská představivost, zapomněli na jedno celkem jednodušší a hlavně pravděpodobnější vysvětlení. Mohlo se prostě jednat jen o předky. Tři muži, kteří sdíleli společnou DNA, možná. Dává to hlavně větší smysl než časem pronásledovaný, nesmrtelný upír, ne? A jak se říká, každý z nás má ve světě dvojníka.