V říjnu 1954 byl zápas s italským týmem Fiorentina přerušený záhadnými návštěvníky, kteří se vznášeli nad stadionem. UFO nebo pavouci z Fiorentiny bylo součástí vlny masového pozorování po celé Evropě – a dodnes zůstává tajemstvím.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Jak fascinující, jak to může znít, je to pravda Ačkoliv to může znít jakkoliv bláznivě, je to pravda. Tato událost se stala ve Florencii v Itálii dne 27. října 1954. Při této příležitosti se uskutečnilo jedno z největších pozorování UFO v historii: kolem 10 tisíc lidí, kteří se nacházeli na stadionu Artemio Franchia pozorovalo utkání mezi Fiorentinou a Pistoiese. Bylo svědky neidentifikovaných létajících objektů na obloze nad stadionem.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Zápas musela být pozastavena “protože diváci viděli něco podivného na obloze” podle oficiální zprávy rozhodčího zápasu. Podle svědectví jednoho z hráčů přítomných v tomto zápase. Šlo o obránce Ardico Magnini, který byl v klubu legendou a hrál v Itálii na Světovém poháru v roce 1954. “Pamatuji si všechno od A do Z,” říká. “Bylo to něco, co vypadalo jako vejce, které se pohybovalo pomalu, velice pomalu. 

Všichni vzhlíželi k nebi, ze kterého se snášel na zem  nějaký třpyt, stříbrný třpyt. Byli jsme překvapeni a šokováni zároveň, nikdy předtím jsme nic podobného neviděli.” Toho si všimli i mnoho dalších svědků, kteří byli na zápase. Dokonce někteří tvrdili, že nešlo o jeden ale hned několik objektů. V následujících dnech bylo ve městě i u stadiónu zaznamenáno další pozorování UFO. 

Jak jste si mohli povšimnou ve výpovědi, italský obránce mluví o podivném materiálu padajícím z nebe, který byl údajně lepkavý a lesklý. Tato neznámá látka nespadla jen na dvůr, ale pokrývala dobrou část Florencie, než se úplně odpařila. Ti, kteří přišli do kontaktu s tímto materiálem, ho popisují jako hmotu podobnou bavlně. Ale zároveň jako něco nepochopitelného, protože se vypařila okamžitě po jakémkoliv kontaktu.

UFO nebo pavouci

Vysvětlení, ojedinělé, ale vědecké, o tomto jevu přišlo o mnoho let později. Podle vědců to mohly být velké sítě spojených pavučin, které se objevily na obloze jako globe, nasvícené zářícím Sluncem, protože to je způsob, jakým pavouci migrují.

Navíc se to stalo v říjnu, což se shoduje s obdobím migrace pavouků. Jenže materiál nalezený zároveň s výskytem UFO byl analyzován v laboratoři a nalezené prvky se neshodují s těmi, které jsou součástí pavučiny.

Bez ohledu na to, co diváci a hráči viděli plout nad stadionem Artemio Franchi, zůstává celý úkaz hlubokým tajemstvím a jedním z nejlépe zdokumentovaných případů UFO v historii do dnes.