Jen málo lidí přispělo více k rozšíření implementace elektřiny v moderním světě než Nikola Tesla. Muž, jehož úspěchy sahají od průkopnické práce se střídavým proudem až po provádění experimentů určených k bezdrátovému přenosu elektřiny vzduchem.

V roce 1905 podal k schválení patent s názvem „Umění přenosu elektrické energie přírodním prostředím“, který byl založen na jeho přesvědčení, že samotná Země je obrovským elektrickým generátorem, který lze využít k poskytování prakticky neomezeného množství elektřiny.

Bylo zřejmé, že Tesla byl neuvěřitelně chytrý muž, který předběhl svou dobu. Ve skutečnosti se říkalo, že jeho vynález pomohl technologickému pokroku a že svět by byl o půl století pozadu nebýt tohoto inteligentního vizionáře.

Na druhou stranu se zdá, že existují lidé, kteří věří, že jeho záliba ve vědě a elektřině byla nadpřirozeného původu.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Narodil se Tesla vůbec na Zemi?

V odtajněném dokumentu FBI s názvem „Bulletin meziplanetárních zasedání“ ze dne 14. června 1957, se ku podivu objevuje odstavec, který uvádí, že Tesla pochází z planety Venuše. „Lidé z vesmíru navštívili Teslu mnohokrát a bylo nám řečeno, že Tesla byl Venušan, který byl na tuto planetu přiveden jako dítě v roce 1856, poté byl odveden panem a paní Teslovými do horské provincie v Jugoslávii.“

Toto odhalení se dostalo na stůl jisté ženě jménem Margaret Storm, která byla podle spisu přidělena k práci s „lidmi z vesmíru“. Stormová dokonce napsala knihu o životě Tesly, nazvanou Návrat holubice, ve které se mísí fakta o vynálezci s tajemnými spekulacemi, včetně toho, že byl Tesla z Venuše. Text také zmiňuje zařízení, které Tesla vyvinul v roce 1938 k usnadnění „meziplanetární komunikace“.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Mnohým to zní směšně až absurdně, nicméně je třeba si uvědomit, že v roce 1900 sám Tesla si během experimentování na stanici v Colorado Springs vyslechl zprávu, kterou považoval za zprávu mimozemské civilizace. Stejně tak je zajímavé, že FBI má ve skutečnosti dokument, který něco takového popisuje. Šedesáti čtyř stránkový dokument si můžete přečíst zde.