Elon Musk si myslí, že nemáme žádnou jistotu v tom, kdy a jak dojde k masovému vyhynutí. Protože už v dávných dobách k tomu došlo. Jak kvůli příčinám, jako jsou dopady meteoritů nebo supervulkány, a proto je nutné opustit Zemi a mít zálohu pro náš druh.

Mnoho lidí si klade otázku, proč je potřeba utrácet tolik peněz na vesmírné mise a na dobývání jiných světů, pokud se nedokážeme vypořádat s problémy na naší vlastní planetě?

Uvedl to ředitel SpaceX v nedávném rozhovoru na podcastu  Sway , Kara Swisher.

Myslím si, že je to nezbytné pro zajištění dlouhodobého přežití života a k tomu, abychom se stali meziplanetárními druhy. Nesnažím se tu být ponurý nebo pesimistický. Ale s fosilních záznamů je zřejmé, že během tisíciletí došlo k mnoha vyhynutím. Kvůli meteorům, supervulkánům a přirozeným klimatickým změnám, které by byly velmi závažné. A nakonec pak Slunce expanduje, pohltí naši Zemi, “uvedl a dal jasně najevo, že k tomu poslednímu nedojde.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

V minulosti Musk tvrdil, že SpaceX bude muset během devítiletého období vyrobit nejméně 1 000 meziplanetárních lodí, aby dostal na Mars milion lidí.

Elon Musk je jedním z hlavních podporovatelů kolonizace Marsu, ale není jediný, kdo má vesmírné cíle. Například Jeff Bezos, nejbohatší muž světa, chce udělat to samé na Měsíci se svou leteckou společností Blue Origin, kolonizovat měsíc a přivést tam průmysl.

Chcete, aby o budoucnost vesmírných letů konkurovalo více společností, “uznal Musk.

Elon Musk: Lidský Zánik A Ztracená Technologie

Ve stejném rozhovoru Musk také poznamenal, že i přes jeho úsilí a úsilí ostatních, nás čeká ještě dlouhá cesta.

„Máme před sebou dlouhou cestu.“ Protože jsme se ani nevrátili na Měsíc. Je docela smutné, že v roce 1969 jsme mohli být na Měsíci a dnes, v roce 2020, jsme se tam ještě nevrátili. 

Rozhodně chceme, aby se naše civilizace postupem času zlepšovala, i když je třeba poznamenat, že cesty k pokroku nejsou přímé. Ne vždy vedly k pokroku. Stačí se podívat na starověké Egypťany, Sumery, Babyloňany a starověké Řecko, všichni měli civilizační křivku. Měli neuvěřitelnou technologii a pak ztratili schopnost ji používat. 

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Musk uzavírá odpovědi na toto téma konstatováním, že jeho opakovaně použitelné rakety jsou klíčem k dobývání vesmíru.

Zdroj: NY