Dům Hampton Lillibridge je jedním z mála sídel 18. století, které přežily velké požáry v roce 1820, a ve kterém se zároveň odehrálo mnoho paranormálních událostí. V Hampton Lillibridge došlo k mnoha tragickým úmrtím, je to také rodiště mnoha skutečných příběhů zahrnujících pozorování duchů, kteří se zde vyskytovali. Dům byl původně postaven ve státě Rhode Island v roce 1796 a najdete ho na adrese 507 East St. Julian Street na Washington Square.

Poté, co majitel Hampton Lillibridge zemřel, jeho manželka se znovu vdala a stavbu prodala. Dům byl koupen a prodán ještě několikrát a nakonec se stal penzionem. Ještě před tím se ale za nejasných důvodu v domě oběsil námořník. A poté v roce 1963 koupil sídlo Jim Williams. Před koupi, bylo sídlo několik let prázdné, stejně jako dům vedle. Proto se je rozhodl Williams spojit. Nicméně, když se pohyboval v druhém domě jeden z dělníků, dům se zhroutil a doslova dělníka rozdrtil. A to byl jen začátek, pak dělníci v sídle Hampton nemohli najít své nářadí, buď zmizelo úplně, nebo bylo jen na jiném místě. V celém domě se navíc ozýval smutný smích a zvuky kroků.

Dům Hampton Lillibridge

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Během svého pobytu v domě, prožil Jim Williams opravdu dost neobvyklé věci. Jednoho dne zahlédl Jim stínovou bytost a následoval jí až na samý vrchol domu, kterou tvořila dlouho uzamčená podkrovní půda, mimo jiné místo, kde se oběsil námořník. Postava zmizela za dveřmi, které byly pevně zablokovány a nešly otevřít. Dokonce i exorcismus provedený v domě nebyl účinný, paranormální jevy pokračovaly dál, jako by se nic nedělo.

Sousedé nejednou vypovídali, že na vlastní oči viděli stínové postavy za okny domu. Mnozí popisovali stín člověka v černém obleku s motýlkem, stojícího u okna v horním pokoji. Z domu se ozývaly strašidelné zvuky, hudba a smích. Místní údajně viděli i tančící postavy a slyšeli ženské výkřiky.

Říká se, že paranormální jevy byly možná zapříčiněny nálezem hrobky, kterou dělníci našli během zmiňované přestavby. Když se stavbaři připravovali na přemístění druhého domu blíže k Hamptonu, hrobku odkryli, ta byla napůl naplněna vodou. Hrobka byla vyrobena z tabáku, dle toho pracovníci usoudili, že musí být ještě z dob kolonií. Hrobku poté zpátky zapečetili. Jim Williams v té době tuto záležitost vyšetřoval a později toho litoval.

Po více než padesáti letech je dům stále na svém původním místě. Současný majitel domu Hampton Lillibridge na Washingtonském náměstí říká, že se v domě nic nedělo od doby, co v něm žije. Nikdy nezažili s ženou žádné nadpřirozené incidenty. Paranormální odborníci říkají, že to není poprvé co strašidelné útoky ustoupí, znamená to jen, že duchové uvnitř domu prostě zmizí, nebo se přestěhují na jiné místo.