Nový výzkum ukazuje, že lidé z Papua-Nová Guinea a severovýchodní Austrálie mají stopy DNA patřící k neidentifikovanému, vyhynulému lidskému druhu. V roce 2016 publikovali výzkumníci na Harvardské lékařské škole nálezy komplexní studie lidského genomu všech oblastí světa a objevily něco ohromujícího o australské domorodé populaci. Zdá se, že tito lidé mají genetické stopy, které naznačují, že jsou potomky dosud neznámého lidského druhu.

“Buď nám chybí ve výzkumu populace, nebo jsem neporozuměli vztahům mezi nimi” řekl Ryan Bohlender, statistický genetik z Texaské univerzity. Bohlender a jeho kolegové zkoumají množství vyhynulé hominidové DNA, kterou v sobě z části nosíme dodnes. K překvapení mnoha lidí tvrdí, že v předchozích studiích našli nesrovnalosti. Které dokazují, že spojení Neandertálců s Denisovany není celý evoluční příběh.

Papua – Nová Guinea

Předpokládá se, že v období mezi 100 000 a 60 000 lety naši předkové migrovali z Afriky a dostali se do kontaktu. S jinými hominidními druhy, které obývali euroasijskou část Země. Odborníci se domnívají, že toto setkání zanechalo stopu v našich genech, které v sobě máme dodnes. “Naším hlavním cílem je pochopit, jak se naše rasa dostala na místo. Kde je, ale abychom to mohli udělat, musíme nejprve studovat DNA starých kmenů. Vysvětluje Mallick Swapan, přední vědec studie a expert který studoval původ lidského genomu po většinu své kariéry.

Vysvětlil, že nová studie shromáždila genetické údaje 142 různých lidských skupin rozptýlených po celém světě, které byly dosud ve velkých studiích nedostatečně zastoupeny. Podle Swapana tato nová studie odhaluje naprosto neuvěřitelné poznatky. A to, že genetický kód australských domorodců v Papua-Nová Guinea ukazuje, že nesou DNA stopy, které jsou výsledkem starého křížení neznámým “lidským” druhem.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Ačkoli bylo zpočátku podezření, že neobvyklé stopy DNA mohou naznačovat. Že domorodí předkové se zkřížili s nepolapitelným starodávným druhem známým jako Denisované. Tato hypotéza se ale ukázala jako nesprávná. Po analýze vědci zjistili, že DNA stopy jsou odlišné od denisovanských genetických stop. Vedou je k závěru, že nalezli stopy zcela nové formy starověkých lidských druhů.

Je známo, že původní obyvatelé Austrálie jsou potomky prvních lidí, kteří přišli na kontinent z Afriky před 50 000 lety. Předpokládá se, že domorodci byli izolováni od zbytku světa po tisíce let, a proto vědci mysleli, že jejich genetický kód by byl poměrně homogenní. Překvapivě se ukázalo, že tomu tak není.

“Genetické podpisy australského domorodého původu z východní Austrálie a západní Austrálie se liší od genetických podpisů člověka z Evropy” řekl Swapan.

Neuvěřitelná rozmanitost v genetickém kódu původních národů Austrálie. Kromě zvláštního genetického ukazatele, který naznačuje, že se v minulosti prolínají s neznámým lidským druhem, naznačuje, že je ještě stále co objevovat v historii lidstva a evoluce vůbec.

Zdroj: AB